Nemocnice Tábor – BABY FRIENDLY HOSPITAL

Nemocnice Tábor – BABY FRIENDLY HOSPITAL

certifikát  (1)Ve středu 6. dubna byla našemu novorozeneckému oddělení oficiálně předána plaketa Baby-Friendly Hospital („nemocnice přátelská k dětem“). Získáním tohoto ocenění naše nemocnice úspěšně splnila kritéria stanovená Světovou zdravotnickou organizací s fondem UNICEF pro podporu kojení jako jedné z hlavních podmínek optimálního vývoje dítěte. Plaketu osobně předala  koordinátorka Baby-Friendly Hospital Initiative a vedoucí Národního laktačního centra MUDr. Anna Mydlilová, která podotkla, že podmínky pro získání a udržení tohoto certifikátu je velmi těžké splnit.
Plaketu v podobě obrazu s hrdostí převzal předseda představenstva Ivo Houška spolu s náměstkyní hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Ivanou Stráskou.
Gratulujeme a zároveň děkujeme kolektivu novorozeneckého oddělení za jejich profesionalitu a trpělivou péči. Přejeme jim mnoho spokojených plně kojených miminek a tím i spokojených maminek!fotoII