Náš rehabilitační tým absolvoval intenzivní kurz a přispěl tak k dalšímu zefektivnění péče o pacienty

Dne 22. a 23. června 2024 absolvoval náš rehabilitační tým intenzivní kurz na téma „Viscerovertebrální vztahy a jejich využití v klinické praxi“. Tento kurz se zaměřoval na důležitý aspekt fyzioterapie a rehabilitace – spojení mezi vnitřními orgány (viscerálními strukturami) a páteří (vertebrálními strukturami). Jednoduše řečeno, jak vnitřní orgány ovlivňují naše záda.

Viscerovertebrální vztahy mají vliv na funkci páteře a celkové zdraví pacientů. Porozumění těmto vztahům může pomoci diagnostikovat problémy, jako jsou bolest zad, posturální nerovnováha a dysfunkce orgánů. Fyzioterapeuti mohou využít tuto znalost k léčbě pacientů – například při léčbě bolesti zad zkoumat, jak viscerální struktury ovlivňují páteř a svaly. Správná péče o viscerovertebrální vztahy může předcházet problémům s páteří a zlepšit celkovou pohodu pacientů.

Jsme velmi hrdí na zájem našich zdravotníků a lékařů o profesní růst a věříme, že nové znalosti budou mít velký přínos pro zefektivnění péče o naše pacienty.

DĚKUJEME!