Návštěva místopředsedy vlády a ministra zdravotnictví v NT,a.s.

Návštěva místopředsedy vlády a ministra zdravotnictví v NT,a.s.

V pondělí 6. 6. 2022 navštívil naši nemocnici pan místopředseda vlády a ministr zdravotnictví prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR; ředitel odboru přímo řízených organizací Ing. Michálek; náměstek hejtmana Mgr. Pavel Klíma a další jejich spolupracovníci.

Zajímali se o potřeby táborské nemocnice. S vedením nemocnice hovořili o všeobecné situaci ve zdravotnictví, o úhradách, vzdělávání lékařů i kompetencích sester. Z původně plánovaných 35 minut se návštěva protáhla na více než hodinu, neboť pana ministra zaujala naše nemocnice natolik, že požádal o možnost si v rychlosti prohlédnout některé provozy. Vzhledem k časové tísni navštívili pouze pavilon akutní medicíny, oddělení RDG, dětské oddělení a budovu nové psychiatrie.
Nejen pan ministr byl mile překvapen spektrem našich oborů, ale také příjemným prostředím navštívených oddělení.