Pacienti hemodialýzy v „novém“

Pacienti hemodialýzy v „novém“

dnesNové pracoviště hemodialýzy, vybudované v polozapuštěném terénu, avšak s velkými okny a přirozeným osvětlením, se slavnostně otevřelo minulý týden symbolickým přestřihnutím pásky. Veřejnost i zaměstnanci nemocnice si mohli prohlédnout prostory i vybavení nového oddělení dialýzy.
Zaměstnancům hemodialýzy mnohokrát děkujeme za spolupráci při zrodu nového pracoviště a pacientům přejeme, aby se v novém prostoru cítili příjemně.
prvni napojeni 29.6.1987

Na zahájení provozu si však pracoviště ještě téměř týden muselo počkat. Pouze s menšími organizačními změnami pro pacienty zvládli zaměstnanci hemodialýzy během víkendu přestěhovat své oddělení do nového prostoru. Sestřičky a sanitářky stěhovaly, technici přepojovali rozvody vody z osmózy a upravovali dialyzační monitory tak, aby je bylo možné připojit na nové dialyzační panely. A téměř na den, kdy před dvaceti devíti lety bylo otevřeno vůbec první dialyzační pracoviště v Táboře, vstoupilo i nyní prvních patnáct pacientů, v pondělí 27. června půl hodiny po dvanácté, do nynějšího pracoviště hemodialýzy.

„Velmi nás těší, že pacientům můžeme poskytnout komfort plně klimatizovaných prostor, to znamená 100% výměnu vzduchu. Každý z nich může sledovat „vlastní“ TV, k dispozici má sluchátka i bezplatné WiFi připojení pro příjem internetu a dat,“ uvedl Ivo Houška, předseda představenstva Nemocnice Tábor, a.s.