Slavnostní otevření budovy Nové psychiatrie

Slavnostní otevření budovy Nové psychiatrie

Vážení pacienti,
je nám velkým potěším vás informovat, že v úterý 29.9.2020 byla slavnostně otevřena budova nové psychiatrie.
Nová budova umožňuje nejen hospitalizaci v otevřeném režimu, tak jako doposud, ale i v režimu uzavřeném, který bude v rámci našeho zdravotnického zařízení poskytován poprvé. Větší prostor dostane i ambulantní péče a péče v tzv. stacionáři. Do budovy se přesune i AT ambulance polikliniky Světlogorská. Součástí budovy je i zázemí pro spolupráci se spolkem FOKUS Tábor, nestátní neziskovou organizací, která je zaměřená na odbornou pomoc lidem s vážným duševním onemocněním. Budova sama pak poskytuje výrazně lepší, a především bezpečnější provozování.
Prostory nové psychiatrie nabídnou: 15 lůžek akutních příjmových s možností poskytovat intenzivní péči; 25 lůžek s psychoterapeutickým a rehabilitačním programem; ambulance pro psychiatry i psychology, denní terapeutický stacionář. Lůžkové pacientské pokoje jsou jedno nebo dvoulůžkové s vlastním sociálním zázemím.
O „nastěhování“ prvních pacientů vás budeme informovat.
Přejeme všem našim pacientům i zaměstnancům, aby se v nových prostorách cítili příjemně.

Tisková zpráva ZDE