V táborské nemocnici proběhl 2. ročník digestivně endoskopického workshopu

V táborské nemocnici proběhl 2. ročník digestivně endoskopického workshopu

Na gastroenterologickém oddělení táborské nemocnice proběhl dne 11.6.2024 už 2. ročník digestivně endoskopického workshopu. Jde o jednodenní vzdělávací sympozium s praktickou ukázkou endoskopických výkonů.

„Jde o to, prezentovat pokročilejší endoskopické metody týkající se především žlučových cest, slinivky břišní a dalších navazujících výkonů. Tato vzdělávací akce slouží k tomu, abychom se navzájem podělili o zkušenosti, prezentovali nejnovější techniku a ukázali, jak se dá pomocí endoskopie pacientům co nejvíce pomáhat.“ vysvětlil MUDr. Lukáš Štrincl z táborské nemocnice.

Workshopu se zúčastnili lékaři a sestřičky nejen z Tábora, ale i z okolních okresů jihočeského kraje, a dorazili také odborníci např. z Příbrami nebo z Pelhřimova. Na speciální akci přijel i primář gastroenterologie z Jablonce nad Nisou, MUDr. Vladimír Nosek, se kterým táborská nemocnice dlouhodobě spolupracuje.

Během operací si zúčastnění odborníci předávali cenné zkušenosti a právě to bylo cílem celé akce. Lékaři si techniku i prostory velmi pochvalovali.

„Výkon se mi prováděl výborně, protože skiaskopicko-endoskopické pracoviště, tzn. pracoviště, které kombinuje rentgenovou metodu a endoskopii, je tady nově otevřeno rok a je výborně vybavené.“ sdělil primář MUDr. Vladimír Nosek.

Zkušenosti získané z takovéto akce výrazně pomáhají ve zvýšení kvality péče o gastroenterologické pacienty v zúčastněných zdravotnických zařízeních.

Akce byla podpořena vedením táborské nemocnice a Českou lékařskou komorou.