Zemřel pan docent MUDr. Karel Soudek, CSc., který působil v 70. letech v naší nemocnici jako primář chirurgického oddělení

S hlubokým smutkem oznamujeme úmrtí váženého pana docenta MUDr. Karla Soudka, CSc., který působil v 70. letech v naší nemocnici jako primář chirurgického oddělení. Opustil nás ve věku nedožitých 92 let. Jeho život byl plný oddanosti lékařské profesi a péči o pacienty. Krátce k jeho životopisu. Narodil se 6.8.1932 v Benešově. V roce 1958 úspěšně ukončil studium na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Od 1. listopadu 1971 působil jako přednosta chirurgického oddělení Nemocnice s poliklinikou v Táboře. Měl bohaté zkušenosti z pracovišť v Benešově, Sedlčanech, Vlašimi a Praze, kde se věnoval klinické a experimentální chirurgii. V roce 1977 mu bylo uděleno akademické ocenění – titul Kandidát lékařských věd.

V naší nemocnici renomé chirurgie pod jeho vedením značně stouplo. Významně se rozšířila operativa, osamostatnila se anestezie, vzniklo nelůžkové ARO. Prováděly se složité břišní operace, cévní operace, operace dětských pacientů, urologické operace, řešila se i polytraumata. Raritní byl také operační zákrok pacientky zasažené do srdce šroubovákem.

Kromě klinické práce vyučoval také na Střední zdravotnické škole v Táboře. Byl přísný, ale spravedlivý. Vyžadoval disciplínu, ale byl také velmi přátelský, lidský a vstřícný. Jeho kolegyně sestřičky s nostalgií vzpomínají : „Když jsme slyšely dřeváky na chodbě, byly jsme v pozoru. Musela být srovnaná i kolečka u postelí.“. Jeho odkaz nejen v táborské lékařské komunitě zůstane nezapomenutelný.

S úctou vzpomínáme a přejeme rodině i blízkým mnoho sil v těžkých chvílích.

Nemocnice Tábor, a.s.